Leipzig siker a címvédő ellen, könnyed győzelem a PSG és a Milan számára is – Bajnokok Ligája összefoglaló

A Leipzig levadászta a Real Madridot, a Milan és a PSG is kiütéssel nyertek a Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

Bajnokok Ligája

Salzburg – Chelsea

A Chelsea esélyesként várta a mérkőzést, ennek megfelelően pedig a 23. percben a vezetést is megszerezték a horvát Mateo Kovacic révén. Az eleinte gyengébben futballozó osztrák együttes a második félidőre megújult erővel érkezett ki és rögtön, 3 perc elteltével Junior Adama találatával kiegyenlített. A Chelseanak azonban akadt válasza erre, méghozzá Kai Havertz gyönyörű találatával, ami a felső lécről pattant a kapuba. Ezzel 1-2-es arányban a Chelsea nyert és bebiztosította csoportelsőségét is.

Sevilla – Köbenhavn

A G-csoport két nyeretlen együttese csapott össze a Sevilla és a Köbenhavn személyében. Az 1. félidő igen csak egyoldalú volt a Sevilla javára, ennek ellenére gólt nem tudott szerezni a spanyol gárda. A mérkőzés a második félidőre pezsdült fel jobban, hiszen a Köbenhavn is jobban aktivizálta magát. A 61. minutum aztán meg is hozta a gólt a Sevillának, amivel megszerezték a vezetést. Ezután egészen a 88. percig kellett várakozni a következő gólig, amit a Real Madridból eligazolt Isco szerzett. A Sevilla pedig elkapva a lendületet nem várt sokáig a követkeő góllal. Gonzalo Montiel vitte be a végső döfést a Köbenhavnnak, kialakítva a 3-0-ás végeredményt.

PSG – Maccabi Haifa

A PSG-nek 1 pont is elég lett a volna a továbbjutás bebiztosításához, ehhez képest viszont padlóra küldték a vendégként játszó Maccabi Haifa csapatát. Az izraeliek a mérkőzés során összesen 7 gólt kaptak. Ebből Lionel Messi, és Kilyan Mbappé is két-két góllal vette ki a részét. A Haifa csapatának 2 gólját pedig Abdoulaye Seck szerezte egymaga. Az eredmény ezzel 7-2 lett, így a Paris Saint-Germain mostmár biztosan ott lesz a BL legjobb 16 csapata között.

Benfica – Juventus

A H-csoportban nemcsak a PSG, hanem a Benfica csapata is már fixen ott lesz a BL rájátszásában. Ehhez a Juventus együttesét kellett megverjék, ami meg is valósult 4-3-as arányban. Habár a végeredmény szoros összecsapásra utalhat, a Benfica már az 50. percre 3 gólos előnyt dolgozott ki, amit csak a 77. és 79. percben szerzett gólokkal tudtak lecsökkenteni a „zebrák” 1 gólosra.

RB Leipzig – Real Madrid

A viszonylag gyengécske kerettel felálló Madrid a mérkőzést nyugodtan várhatta, hiszen a továbbjutás már a kezükben volt. Ezzel szemben a Leipzig helyzete bizonytalan volt, így létfontosságú volt a siker a Lipcse számára. A Marco Rose által irányított Leipzig pedig tett is a győzelemért felszabadult és kreatív játékával, ami meg is hozta az eredményét. A Leipzig vezető találatának megszerzését követően, már nem is adta ki kezéből az előnyt és végül 3-2-re megverte a címvédő madridiakat.

Celtic – Sahtar Donyeck

Legfőképp a Sahtar számára bírt téttel a mérkőzés, hiszen a Leipziggel komoly csatában vannak az F-csoport másik továbbjutó pozíciójáért. A Celtic ezzel szemben csak csekély matematikai esélyekkel rendelekezett a találkozó kezdete előtt. A két csapat az egy hónappal ezelőtti meccsük forgatókönyvét másolta le szinte ugyanúgy. A vezetést a Celtic szerezte meg, a görög származású Georgios Giakoumakis góljának köszönhetően. Az egyenlítésre egészen az 58. percig kellett várni, amikor is az egész mérkőzés során remeklő Mykhailo Mudryk lőtt hálószaggató gólt. Az eredmény innentől kezdve változatlan maradt, így a Celtic már biztosan nem juthat az Európa Ligába se, míg a Sahtar jövő héten a Lipcse ellen egy esetleges győzelemmel kiharcolhatja a továbbjutást.

Borussia Dortmund – Manchester City

A City és a Dortmund találkozója a keddi nap egyetlen gól nélküli döntetlenjét hozta el számunkra. A Dortmund védelme kiválóan le tudta védekezni a norvég csatár kiválóságot, Erling Haalandot, azonban a legnagyobb elismerés mégiscsak kapusuknak, Gregor Kobelnek szólhat, aki kivédte Riyad Mahrez tizenegyeség az 58. percben. A döntetlen egyben viszont azt is jelenti, hogy a G-csoport egy fordulóval a vége előtt teljesen eldőlt, élén a Cityvel, akit sorrendben a Dortmund, Sevilla és Köbenhavn trió követ.

Dinamo Zagreb – AC Milan

A Milannak rettentően fontos volt, hogy meg tudja verni a zágrábi csapatot, mivel könnyen a kiesés szélén találhatták volna magukat akár már egy döntetlen esetén is. A gólzáporos meccsen a Milan 4-et vágott ellenfelének, ezért most jelenleg az E-csoport 2. helyén állnak a Chelsea mögött.

Bajnokok Ligája 5. forduló keddi játéknap eredményei

Salzburg-Chelsea 1-2 (Adamu 48., ill. Kovacic 23., Havertz 64.)
Sevilla-Köbenhavn 3-0 (En Nesyri 61., Isco 88., Montiel 90+2.)
PSG-Maccabi Haifa 7-2 (Messi 19., 44., Mbappe 32., 64., Neymar 35., Goldberg 67. – Öngól, Soler 84., ill. Seck 38., 50.)
Benfica-Juventus 4-3 (Silva 17., Joao Mario 28. – Büntetőből, Rafa Silva 35., 50., ill. Kean 21., Milik 42., McKennie 79.)
RB Leipzig-Real Madrid 3-2 (Gvardiol 13., Nkunku 18., Werner 81., ill. Vinicius Jr. 44., Rodrygo 90+4. – Büntetőből)
Celtic-Sahtar Donyeck 1-1 (Giakoumakis 34., ill. Mudryk 58.)
Borussia Dortmund-Manchester City 0-0
Dinamo Zagreb-AC Milan 0-4 (Gabbia 39., Leao 49., Giroud 59. – Büntetőből, Ljubicic 69. – Öngól)